برای لاغری شکم چه بخوریم

غذا برای لاغری شکم

مقدمه ای در خصوص لاغری شکم

لاغری شکم همیشه یکی از موضوعاتی می باشد که خیلی از افراد به دنبال آن بوده اند و دنبال راهکارهایی می باشند که بوسیله آن شکم خود را لاغر کنند.

زنان نسبت به مردان بیشتر به دنبال آب کردن و لاغری شکم  بوده اند و در ادامه میخاهیم ۱۰ خوراکی که میتواند به تناسب اندام شکم کمک کند را برایتان عنوان کنم.

روغن نارگیل معجزه گر لاغری شکم

طریقه مصرف روغن نارگیل برای لاغری

اولین خوراکی که میتوان برای آب کردن شکم و لاغری از آن اسم برد و در بین خوراکیها از همه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است روغن نارگیل است . طی تحقیقات به دست آمده در برزیل زنانی که در طی یک دوره ۱۲ هفته ای از روغن نارگیل برای لاغری شکم خود استفاده کرده اند مشخص شده که نتایج بسیار خوبی به دست آورده اند.

روغن نارگیل حاوی نوعی اسید چربِ اشباع شده به نام اسید لوریک می باشد که در بدنتان به سرعت تبدیل به انرژی می‌شود و کالری اسید لوریک، پیش از اینکه تبدیل به چربی انباشته گردد، می‌سوزد و به انرژی تبدیل میشود و در نهایت آب شدن و لاغری شکمتان اتقاق می افتد.

طریقه مصرف روغن نارگیل هم به این صورت است که شما میتوانید به جای روغن های دیگری که غذاهایتان مصرف میکنید از روغن نارگیل تصفیه شده استفاده کنید.

خوراکیهایی با رنگ بنفش و قرمز

خوراکیهایی که رنگ بنقش و قرمز دارند همانند انگور، گوجه، بادمجان و کلم حاوی فلاونوئید می باشند و این ماده مانع جذب چربی میشود، و همچنین در خصوص چربی سوزی هم نقش فعالی دارند.

سرکه انار

این سرکه در جواب سوال چه بخوریم تا لاغر شویم بسیار خوب عمل کرده است و تحقیقات نشان داده است که سرکه انار حاوی اسید اَستیک هست که هم  موجب هضم نشانسته شده و نقش بسیار موثری در چربی سوزی دارد، مصرف ۳۰ میلی لیتر از این سرکه در روز توصیه طلنوش به شما می باشد.

مصرف غلات به صورت کامل

لاغری شکم

غلات کامل بر هورمون های کنترل اشتها  تاثیر میگذارد که در نتیجه مصرف کننده احساس سیری میکند؛ و همچنین فیبر در غلات کامل که با تحریک بعضی از هورمون ها، ذخیره‌ چربی شکمی را کاهش داده که منجر به لاغری و آب شدن شکم میگردد.

در ضمن توصیه ما به کسانی که میخواهند از غلات کامل برای لاغری شکم خود استفاده کنند این است که حتما روزی سه پرس از این خوراکی را مصرف کنند.

لاغری شکم با مصرف حبوبات

کدام حبوبات لاغر کننده است

همانطور که در مصرف غلات کامل نیز عنوان کردیم فیبر یکی از مواد موثر در لاغری شکم می باشد که حبوبات نیز حاوی مقدار بسیار زیادی فیبر می باشند، لوبیای سیاه و لوبیای لیما و عدس از جمله حبوباتی هستند که حاوی فیبر قابل توجهی می باشند و لوبیای قرمز به نسبت فیبر کمتری دارد.

شما تقیریبا با مصرف ۱۰ گرم فیبر در روز میتوانید نتایج خوبی را در لاغری شکم بگیرید و تقریبا یک فنجان نیمه پر از حبوبات ذکر شده این مقدار فیبر را میتواند برای شما تامین کند.

دانه های چیا

دانه های چیا حاوی سه ماده ارزشمند برای لاغری شکم می باشد و همانند یک دمنوش چربی سوز که پروتئین و فیبر و اسید چرب آلفا لینولنیک از جمله مواد تشکیل دهنده این دانه موثر در لاغری شکم و کاهش وزن می باشد و آلفا لینولنیک مانع از جمع شدن اعضای حیاتی موجود در ناحیه‌ شکمی توسط چربی میگردد.

شما میتوانید برای نتیجه گیری از مصرف این خوراکی، آنرا با انواع اسموتی مخلوط کنید و یا با ماست نوش جان کنید.

دارچین

قرص دارچین برای لاغری

یکی از خوراکیهایی که حتما در آشپزخانه خانه تان پیدا میشود دارچین است و  میتوانید با اضافه کردن یک قاشق غداخوری دارچین در غذایتان به لاغری شکم تان تا حد زیادی کمک کنید.

این ماده غذایی توده چربی را از بین میبرد و ضمنا تحقیقاتی که برروی موش صحرایی انجام شده است این موضوع اثبات گردیده و بنابراین در استفاده از دارچین هرگز کوتاهی نکنید.

زردچوبه

زردچوبه در لاغری شکم معجزه میکند و این ادویه که همانند دارچین حتما در کابینت خانه تان یافت میشود حاوی ملکول هایی است که با جدا کردن قند از خون و تبدیل آن به انرژی، مانع ذخیره آن به شکل چربی در شکم میگردد و نتیجه آن چیزی به جز لاغری شکم نیست.

شما میتوانید در طول روز یک قاشق غذا خوری از این ادویه معجزه گر را در غذای خود ریخته و با مصرف مداوم به نتیجه دلخواه خود برسید.

شکلات تلخ

شکلات تلخ و لاغری شکم

فلاونوئید موجود در شکلات تلخ موجب  لاغری شکمتان می باشد و در همین مطلب در خصوص نقش فلاونوئید و نحوه عملکرد آن در لاغری و آب شدن چربی شکم صحبت کردیم.شما میتوانید بجای مصرف شیرینی ، روزانه حدود ۳۰ گرم شکلات تلخ هفتاد درصد در رژیم غذایی استفاده کنید .

تخم کتان

در واقع تخم کتان حاوی مقدار زیادی فیبر است و همانطور که در این مطلب بیان گردید فیبر ماده ای است که به شما احساس سیری میدهد، و امگا سه و لینان  موجود در تخم کتان کمک بسیار زیادی به لاغری و کاهش وزن شما میکند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*