آموزش مزاج شناسی بدن از روی زبان

مزاج شناسی زبان

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مشاوران سلامتی و طب سنتی با نگاه به زبان شما به کل بیماریهای درون شما اشاره کرده باشند و شما با هیجان به این فکر افتاده باشید که آن مشاور چگونه با نگاه به زبانتان از سر درون شما با خبر شد.

در این مطلب میخواهیم آموزش مزاج شناسی از روی زبان را برایتان بیان کنیم، و این مطلب به شما کمک میکند تا بتوانید شما نیز با نگاه کردن به زبان دیگران به او بیماریها و مشکلاتی که دارد و یا ممکن است در آینده دچار آن شود را بیان کنید.

تشخیص بیماری از روی زبان در طب سنتی

یک زبان سالم بدون ترک و برآمدگی ( پف کرده )  و رنگی صورتی با یک پوشش سفید ملایم و کمرنگ می باشد، اگر زبانتان اینگونه است که شما هیچ مشکل خاصی ندارید.

اما اگر رنگ زبانتان تغییر کرد و یا اینکه قسمت هایی از آن پف کرده و یا اینکه ترک خوردگی دارد، همه اینها میتواند دلیل بر بیماری خاصی در بدن شما باشد.

در شکل زیر زبان را به قسمت هایی تقسیم کرده ایم و تغییر رنگ و پف کردن هر قسمت میتواند به بیماری و مشکلات آن قسمت بدن شما اشاره کند.

آموزش مزاج شناسی تصویری

شما میتوانید بیماریهای گوارشی و کبد و تنفسی و قلب و … را با همین روش ساده تشخیص دهید،و با استفاده از دمنوش به درمان بیماریهای خود همانند بیمارهای کبد و … بپردازید، واقعا جالب است، چقدر ساده میتوان تشخیص بیماری از روی زبان در طب سنتی را انجام داد.

تشخیص مزاج از روی رنگ زبان

یکی دیگر از روش هایی که میتوان به مزاج افراد پی برد از روی رنگ زبان می باشد که در ادامه انواع رنگ های زبان به همراه مزاج آن را خدمت شما عرض خواهم کرد.

زبان سفید نشانه از غلبه بلغم می باشد.

زبان زرد نشانه غلبه صفرا می باشد

 زبان قرمز وکبود نشانه غلبه دم

 زبان تیره وسیاه نشانه غلبه سودا می باشد

زبان ترک خورد نشانه مشکلات کبدی وخشکی است

زبان سفید وپرآب نشانه ازدیاد رطوبت است

رنگ زبان نشانه چیست
دیدگاه‌ها ۰

*
*